06/22/2018 - جمعه 1 تير 1397 ::
Menu

جزئیات خبر

مهندس فتوحی : نمایشگاه محصولات ارگانیک و طبیعی بهترین فرهنگسازی است

بیش از 70 هزار هکتار از سطح زمینهای کشاورزی زیر کشت محصولات ارگانیک هستند .

به گزارش روابط عمومی سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران ، یکی از میهمانان ویژه نمایشگاه محصولات ارگانیک و طبیعی مهندس فتوحی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور بود ، وی پس از بازدید از نمایشگاه درباره برپایی این قبیل نمایشگاه ها گفت : یکی از اهداف ما ترویج استفاده از محصولات ارگانیک در میان شهروندان و تولید این محصولات در میان کشاورزان است. به همین خاطر برپایی این قبیل نمایشگاه ها موجب می شود تا فرهنگسازی در این زمینه صورت گیرد.

وی ادامه داد : در حالیکه 30 درصد محصولات ارگانیک در تهران توزیع می شود با این حال تبلیغات مناسب و خوبی در این راستا صورت گرفته است.

فتوحی ادامه داد : در حال حاضر مسیر تولید کننده تا مصرف کننده به طور کامل نظارت می شود تا محصولات با کیفیت به دست مصرف کننده برسد. بر اساس برآوردهای صورت گرفته بیش از 70 هزار هکتار از سطح زمینهای کشاورزی زیر کشت محصولات ارگانیک هستند که پتانسیل آن وجود دارد که طی سالهای آینده این مقدار به یک میلیون هکتار برسد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : این مقدار در میان 60 میلیون زمین کشاورزی که در دنیا به این موضوع اختصاص یافته بسیار ناچیز است و می بایست تلاش کنیم تا به سطح بیشتری دست یابیم .

 


روابط عمومی و بین الملل سازمان میادین میوه و تره بارشهرداری تهران

  نظرات