12/14/2018 - جمعه 23 آذر 1397 ::
Menu

جزئیات خبر

راد در مراسم افتتاح سامانه جامع منابع انسانی سازمان مدیریت میادین مطرح کرد: تأثیر میادین و بازارهای میوه و تره بار در «کنترل ترافیک» و «کاهش آلودگی هوا» نظری: «توسعه نرم افزاری» تهران جایگزین «توسعه سخت افزاری» شهر شده است

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در مراسم افتتاح سامانه جامع منابع انسانی این سازمان با تاکید بر کار و تلاش شبانه روزی و فعالیت بی وقفه سازمان مدیریت میادین در تامین مایحتاج روزانه مردم تهران و بخش‌های وسیعی از کشور از طریق میدان مرکزی میوه و تره بار، این سازمان را دارای اهمیت استراتژیک...

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اشاره به اهمیت میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: این میدان در سال 1374 که به بهره برداری رسید، از همان ابتدا در اختیار حجره داران میوه و تره بار میدان شوش قرار گرفت که از آنجا به این محل نقل مکان کردند و هر چند سازمان مدیریت میادین، کار خدمات رسانی شبانه روزی به میدان مرکزی را بر عهده دارد، اما اصولاً تملکی بر حجره‌های این میدان ندارد.
وی به وسعت زیاد میدان مرکزی با فعالیت شبانه روزی 1300 حجره اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات عمومی نظیر جمع آوری زباله در مجموعه‌ای که به تنهایی به اندازه 3 ناحیه شهرداری تهران وسعت دارد، نیازمند کار و تلاش 24 ساعته است.
راد در بخش دیگری از سخنان خود با استناد به گزارش بانک مرکزی گفت: سازمان مدیریت میادین با در اختیار داشتن 241 میدان و بازار در 241 نقطه شهر تهران، علاوه بر ارائه میوه و تره بار به عرضه انواع محصولات پروتئینی و لبنی می‌پردازد که با توجه به آمارهای بانک مرکزی، قیمت این محصولات بین 22 تا 48 درصد پایین تر از سطح شهر است.
وی با تاکید بر لزوم کیفیت مطلوب محصولاتی که در میادین و بازارهای میوه و تره بار عرضه می‌شوند، افزود: قیمت مناسب، کیفیت مطلوب و رعایت حقوق شهروندی، سه اولویت‌ سازمان مدیریت میادین است که به صورت جدی دنبال می‌شود.
راد، استقبال روزافزون شهروندان از میادین و بازارهای میوه و تره بار و نقش رو به افزایش سازمان مدیریت میادین در اقتصاد خانوارهای شهری را نشانه موفقیت این سازمان در خدمات رسانی به شهروندان دانست و گفت: روزانه بیش از 500 هزار نفر برای تهیه مایحتاج روزانه خود به میادین و بازارهای میوه و تره بار مراجعه می‌کنند که به همین دلیل، این سازمان به یک رسانه بزرگ شهری تبدیل شده است.
وی با بیان آثار و نتایج مثبت فعالیت میادین و بازارهای میوه و تره بار بر «کنترل ترافیک» و «کاهش آلودگی هوا» از طریق امکان دسترسی محلی خانواده‌ها به مراکز خرید در محله خود، افزود: البته دست یابی به چنین آثار و نتایجی، نیازمند نیروی انسانی کارآمد و کاربلد است که سازمان مدیریت میادین از این موهبت برخوردار است.
راد با اعلام اینکه سازمان مدیریت میادین به لحاظ میزان تحصیلات عالیه کارکنان، دارای رتبه اول در کل مجموعه شهرداری تهران است، گفت: وجود چنین نیروی کارآزموده و سختکوشی، مسئولیت ما را سخت‌تر می‌کند و از این رو، توجه به منابع انسانی مهم‌ترین اولویت ما محسوب می‌شود، زیرا نظریه «بازاریابی درونی» از طریق رضایتمندی کارکنان، پیش نیاز «بازاریابی بیرونی» و رضایتمندی مراجعه کنندگان است.
در ادامه این جلسه، قائم مقام معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، این حجم از کار در سازمان مدیریت میادین را کم نظیر دانست و تاکید کرد: بدون داشتن نیروی انسانی توانمند، چنین امری امکان پذیر نیست و خوشبختانه این سازمان از امتیاز مثبت تحصیلات عالی و توانایی بالای منابع انسانی برخوردار است.
داور نظری با تاکید بر حرکت پر شتاب مدیریت شهری در جهت «توسعه نرم افزاری» شهر تهران و هوشمندسازی شهرداری تهران گفت: در شرایطی که «توسعه سخت افزاری» شهر به سختی انجام می‌شود، «توسعه نرم افزاری» تهران جایگزین «توسعه سخت افزاری» این کلان شهر شده و با برنامه ریزی مطلوب، به سرعت در دست انجام است.
وی راه اندازی سامانه جامع منابع انسانی در مجموعه شهرداری تهران را از گام‌های آغازین این راه ناهموار دانست و افزود: تغییر در هر کاری، سخت است و دشواری‌های خاص خود را دارد، اما اگر همراهی و همکاری از جانب بخش‌های مختلف به عمل آید، مسیر هموار می‌شود و همگان از ماحصل آن برخوردار خواهند شد.

در پایان این مراسم، ضمن راه اندازی سامانه جامع منابع انسانی سازمان مدیریت میادین، از کارشناسانی که در امر طراحی و اجرای این سامانه نقش داشتند، با اهدای لوح سپاس، تقدیر به عمل آمد.

  نظرات