12/06/2019 - جمعه 15 آذر 1398 ::
Menu

جزئیات خبر

هر عدد تخم مرغ 540 تومان؛ هر عدد مرغ متوسط 20 هزار تومان

قیمت مرغ و تخم مرغ در میادین میوه و تره بار پایین‌تر از سطح شهر؛

در شرایطی که این روزها شاهد نوسان قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار هستیم، نرخ این دو محصول پرمصرف در میادین میوه و تره بار از ثبات برخوردار است و با قیمت‌های به مراتب پایین‌تر از سطح شهر به شهروندان عرضه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ بر اساس نرخنامه‌های جدید این سازمان، هر کیلوگرم مرغ کامل تازه بسته بندی در میادین میوه و تره بار به قیمت 12900 تومان و هر شانه تخم مرغ غیر بسته بندی 30 عددی به قیمت 16200 تومان و بسته بندی 30 عددی به قیمت 17200 تومان عرضه می‌شود.
بر اساس این گزارش، قیمت مرغ کامل تازه در میادین میوه و تره بار نسبت به سطح شهر تا 1100 تومان در هر کیلوگرم ارزان‌تر است. به عبارتی، هر کیلوگرم مرغ در سطح شهر تا 14 هزار تومان به فروش می‌رسد.
به موجب این گزارش، قیمت هر شانه 30 عددی تخم مرغ نیز در میادین میوه و تره بار نسبت به سطح شهر تا 2800 تومان ارزان‌تر است. به عبارتی، هر شانه تخم مرغ در سطح شهر تا 19 هزار تومان به فروش می‌رسد.
به این ترتیب، قیمت هر عدد تخم مرغ غیر بسته بندی در میادین میوه و تره بار 540 تومان و قیمت یک عدد مرغ متوسط با وزن یک کیلو و 550 گرم، 20 هزار تومان است.
گفتنی است، اگر چه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در تولید و توزیع محصولات غذایی نقشی ندارد و تنها بسترهای لازم را برای حذف واسطه‌ها و نظارت بر کیفیت و قیمت محصولات عرضه شده در این اماکن را بر عهده دارد، اما همه اهتمام و توان خود را برای تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها در جهت رفاه حال شهروندان به کار گرفته است.

  نظرات