10/17/2018 - چهارشنبه 25 مهر 1397 ::
Menu

نمایش جزئیات

 

 

1-  تخم مرغ در مراكز عرضه بايد داخل يخچال نگهداري شود(حداکثردمای مجاز نگهداری تخم مرغ 10 درجه سانتیگراد بالای صفر می باشد)
2- عمر ماندگاري تخم مرغ از تاريخ توليد در شرايط دمائي 10+ حداكثر يك ماه مي باشد .
3-  از خريد تخم مرغهاي آلوده به فضولات و پر و يا شكسته و تركدار خودداري گردد .
4-  برروی کارتنهای تخم مرغ باید نام، آدرس مرغداری وتاریخ تولید حتما حک شده باشد.
بسته بندی تخم مرغ:
تخم‏مرغ را مي‏توان در بسته‏هاي6 عددي ،12عددي و شانه‏هاي مخصوص30 عددي بسته‏بندي نمود . بسته‏ها و نشانه‏هاي تخم‏مرغ بايد سالم , محكم , تميز , خشك و عاري از بو و آلودگي باشد جنس بسته‏ها مي‏تواند از مقواي پرس شده و يا پلاستيك مناسب كه براي قرار دادن تخم‏مرغ‏ها جاسازي شده است باشد . چنانچه بسته‏ها از جنس مقواي پرس شده باشد فقط براي يك بار مي‏تواند مورد استفاده قرار گيرد درصورتي كه از جنس پلاستيك باشد مي‏تواند بيش از يك بار مورد استفاده قرار گيرد مشروط بر آن كه قبل از هر بار مصرف لزومأ ضد عفوني شود. بسته‏ها را مي‏توان در كارتن‏هاي محكم كه بايد سالم , تميز , خشك و عاري از بو و آلودگي و داراي منافذ جهت تهويه هوا باشند قرار داده و بسته‏بندي نمود . تخم‏مرغ‏هاي موجود در بسته‏ها , شانه‏ها و كارتن‏ها الزامأ بايد از نظر رنگ و طبقه‏بندي ( وزن ) يكنواخت باشند . در كارتن‏ها بر چسب نشانه‏گذاري كالا بايد بر روي شكاف دو لبه كارتن به طور محكم چسبانده شود به‏طوري‏كه با باز شدن در كارتن بر چسب نشانه گذاري سالم نماند .
نشانه‏گذاري:
نشانه‏هاي زير بايد با خط خوانا و مركب پاك نشدني بر روي بسته‏ها و كارتن‏هاي تخم‏مرغ جهت توزيع و مصرف داخلي كشور به زبان فارسي و جهت صادرات به زبان انگليسي و يا به زبان كشور خريدار چاپ و يا بر چسب‏گذاري شود :
ـ نام كالا، نام و نشاني واحد توليدي يا علامت تجارتي توليد كننده .
 ـ تاريخ توليد و بسته‏بندي كالا ،طبقه‏بندي كالا ( درشت , ريز , متوسط .)
 ـ شمار تخم‏مرغ موجود در هر كارتن ، شمار بسته‏ها يا شانه‏هاي موجود در كارتن .
ـ تاريخ پايان زمان مصرف كالا ،شرايط مناسب نگهداري كالا .
ـ رنگ تخم‏مرغ .
روشهای تشخیص تخم مرغ تازه:
  بايد تخم مرغ را در ظروف مخصوص شيشه‏اي كاملا تميز و خشك كه در روي ميزي كه تراز قرار گرفته است شكسته و به دقت زرده ، سفیده غلیظ و رقیق آن را بررسی کرد که در تخم مرغ تازه این سه قسمت کاملاً مجزا از هم و به صورت مشخص وجود دارند و زرده حالت کروی و گرد دارد و غشای زرده کاملاً جدا از سفیده میباشد.
·     نوربيني يا (candling): متداول‏ترين روش تشخيص بعضي ويژگي‏هاي تخم‏مرغ با پوسته از طريق ديدن آن در برابر نور است . به وسيله اين كار مي‏توان وضعيت زرده , سفيده و پوسته تخم‏مرغ را تا حدودي مشخص كرد . براي اين كار مي‏توان از دستگاه‏هاي مختلفي استفاده كرد ليكن ساده‏تر از همه جعبه كوچكي است كه در سطح فوقاني آن سوراخي به اندازه يك تخم‏مرغ تعبيه شده است و در داخل جعبه لامپي قرار دارد , تخم‏مرغ بر روي سوراخ فوقاني جعبه بين منبع نور و چشم آزمايش كننده قرار گرفته و فاصله چشم از تخم‏مرغ بايد حدود30  سانتي‏متر باشد , با گذشتن نور از تخم‏مرغ به خوبي وضع سفيده و زرده ضخامت پوسته و ترك‏هاي موئين و لكه‏هاي خوني يا گوشتي را مي‏توان ملاحظه نمود . اين عمل بايد در اطاق تاريك انجام گيرد . با این عمل هم میتوان به تازه بون تخم مرغ پی برد که هرچه زرده تخم مرغ در قسمت مرکزی داخل تخم مرغ قرار گرفته باشد تخم مرغ تازه تر است و هرچه زرده در داخل پوسته به سمت کناره های تخم مرغ رفته باشد نشانه ماندگی تخم مرغ است.

  

 

print