10/17/2018 - چهارشنبه 25 مهر 1397 ::
Menu

نمایش جزئیات

زولبیا و بامیه :

1- زولبیا و بامیه می بایست تنها از مراكز مجاز و معتبر كه اجازه تولید و عرضه این محصول را دارند ( كارگاههای مجاز و شیرینی پزی های معتبر ) تهیه گردد و بهره برداران موظف هستند كه محصول را هر روز به همراه فاكتور خرید مهر شده به تاریخ روز خریداری و قبل از تخلیه به رویت مدیر میدان یا رئیس بازار برسد.

2- انتقال زولبیا و بامیه از محل تولید می باست در سینی های 4 تا 7 كیلویی از جنس ظروف بهداشتی بدون سیاهی و زنگ زدگی با روكش سلفونی توسط خودروهای مسقف صورت پذیرد و قبل از تخلیه میبایست به رویت و تایید مدیر میدان یا رئیس بازار برسد و سپس تخلیه گردد.

3- بهره برداران موظف هستند در هنگام عرضه زولبیا و بامیه از لباس كار مناسب و بهداشتی ، دستكش یكبار مصرف ، انبر و جعبه های مقوایی استاندارد با پوشش پلی اتیلن استفاده كنند و كارگران عرضه كننده دارای كارت بهداشت و سلامت معتبر باشند.

4- مكانهای عرضه میبایست دارای شرایط بهداشتی مناسب ( كف دیواره قابل شستشو ، آب لوله كشی ، روشویی ، كف شور ، زهكشی مناسب ، تهویه مناسب و حشره كش باشد.

5- محل نگهداری خشك بوده و دور از نور مستقیم خورشید و حشرات و درجه اول یخچال و در صورت نبود یخچال مكان خنك باشد و در داخل ظروف یا مكانهای در بسته نگهداری گردد و غرفه عرضه ملزم به استفاده از ترازوی دیجیتال است.

6- اولویت عرضه محصول زولبیا و بامیه با مكانهای دارای مجوز عرضه ( نان فانتزی و ماشینی ، سوغات شهرستانها و بیسكویت و ویفر است .

7- كیفیت محصول زولبیا و بامیه از نظر رنگ ، عطر ، طعم ، سوختگی و شكستگی ، شیره و ... كنترل گردد. ( مطابق جدول پیوستی 1 )

 8- مكانهای عرضه زولبیا و بامیه ملزم به الصاق اطلاعیه صادره از سوی معاونت بهداشت و تضمین كیفیت سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در مورد نكات و توصیه های بهداشتی استفاده از زولبیا و بامیه به شهروندان هستند . ( اطلاعیه پیوست 2 )

9- زولبیا و بامیه میبایست به قیمت مصوب كه متعاقبا اعلام می گردد عرضه شود .

10- بهره برداران میبایست زولبیا و بامیه را در حجم كمتر و به صورت روزانه خریداری نموده و از عرضه محصولات باقیمانده از روزهای قبل جدا خودداری نمایند.

11- فروشنده زولبیا و بامیه صرفا بایستی با امر فروش زولبیا و بامیه بپردازد و حق انجام كارهای دیگر از قبیل نظافت غرفه یا كیوسك ، فروش سایر محصولات و صندوق داری و دریافت وجه از مشتریان را ندارد.

پیوست شماره 1

 زولبیا : 

ردیف

ویژگیها

1

ضخامت آن میبایست كم ( به اصطلاح نخی ) باشد. زیرا ضخامت زیاد از ویژگیهای زولبیای درجه 2 و 3 میباشد.

2

رنگ آن میبایست روشن و شفاف باشد و رنگ قهوه ای نباشد.

3

بوی روغن چند بار مصرف ندهد و عطر مناسب زولبیا را داشته باشد.

4

شیره آن میبایست به اندازه كافی بوده و به میزانی نباشد كه در كف سینی انباشته گردد، زیرا عرضه با شیره بیش از حد تخلف وزنی محسوب می گردد.

5

حداكثر تا 3% شكستگی قابل قبول میباشد.

6

ذرات سوخته شده روی تكه های زولبیا دیده نشود.

 بامیه : 
 

ردیف

ویژگیها

1

ضخامت و اندازه مناسب داشته باشد.

2

از تردی لازم برخوردار بوده و داخل آنها خشك نباشد و تازه باشد. 

3

خوشبو باشد و بوی روغن چند بار مصرف ندهد.

4

شیره آن میبایست به اندازه كافی بوده و به میزانی نباشد كه در كف سینی انباشته گردد، زیرا عرضه با شیره بیش از حد تخلف وزنی محسوب می گردد.

5

حداكثر تا 2% شكستگی قابل قبول میباشد.

6

ذرات سوخته روی آن دیده نشود.

 اطلاعیه پیوست شماره 2

 قابل توجه شهروندان محترم

این نوع شیرینی باید عطر ، طعم مناسب و رنگ روشن داشته و سوختگی و تغییر رنگ قهوه ای در آن مشاهده نشود و ذرات سوخته شده روی زولبیا و بامیه وجود نداشته باشد. همچنین هموطنان باید از نگهداری طولانی مدت این محصول در منزل خودداری كنند. لذا توصیه می شود آن را در حجم كم خریداری كرده و در اسرع وقت مورد استفاده قرار دهند و حتما زولبیا ، بامیه و گوش فیل را در یخچال یا محل خشك و خنك نگهداری نمایند.

در وعده سحری از مصرف زولبیا و بامیه خودداری شود زیرا به علت شیرینی بالای آن ، قند خون را به سرعت افزایش داده و سپس ایجاد گرسنگی زودرس در ساعات ابتدایی روز می كند.

همچنین افراد مبتلا به دیابت ( قند خون بالا ) ، چاقی و چربی خون بالا تا حد ممكن از مصرف این نوع شیرینی پرهیز كرده و در صورت تمایل در حداقل مقدار ممكن مصرف نمایند.

هموطنان اینگونه شیرینی ها را از مراكز تهیه و توزیع معتبر كه شرایط بهداشتی را رعایت  می نمایند، خریداری كرده و به هیچ وجه از دستفروشان دوره گرد زولبیا و بامیه خریداری نكنند.

print